Про роботу таборів з денним перебуванням на базі навчальних закладів та забезпечення належних умов утримання дітей в них, організація виховної, фізкультурно-спортивної та культурно-екскурсійної роботи влітку 2014 року

У ході оздоровчої кампанії дітей району влітку 2014 року відділом освіти, молоді та спорту охоплено змістовним відпочинком – 378 дітей ( від запланованих – 368 дітей) у таборах з денним перебуванням на базі 9-ти загальноосвітніх навчальних закладів.

Кількісний показник охоплення відпочинком дітей у розрізі шкіл становить:

- Нововоронцовська ЗОШ № 2 «Сонячна країна» - 25 дітей;

- Осокорівська ЗОШ «Сонечко» – 34 дітей ;

- Любимівська ЗОШ «Лелека» – 59 дітей;

- Дудчанське ЗОСШП «Веселка» – 80 дітей;

- Новоолександрівська Ш/С «Бригантина» – 74 дитини;

- Гаврилівська ЗОШ «Мрія» – 25 дітей;

- Михайлівська ЗОШ «Дивосвіт» – 30 дітей;

- Миролюбівський НВК Ш/С «Весела планета» – 24 дитини;

- Нововоскресенська ЗОШ «Дружба» - 27 дітей.

У порівнянні з 2013 роком у поточному році відкрито на 1 табір більше ( 2013 рік – 8 таборів; 2014 рік - 9 таборів), проте, зменшено кількість охоплення відпочинком на 156 учнів ( 2013 рік – 534 дитини; 2014 рік – 378 дітей). Уперше змістовним дозвіллям при школі охоплено вихованців Михайлівської ЗОШ, Нововоскресенської ЗОШ, Миролюбівського НВК Ш/С. Не відкрилися майданчики на базі Нововоронцовської ЗОШ №1, Золотобалківської ЗОШ, які працювали в минулому році.

За період відпочинку, з 7-ми годинним перебуванням у таборі, було організовано щоденне триразове харчування на суму 12 грн. на базі Новоолександрівської Ш/С; Дудчанського ЗОСШП та дворазове на суму 10 грн. на базі інших семи таборів.

Діти - сироти, діти позбавлені батьківського піклування були охоплені послугами відпочинку – безкоштовно.

Залучені кошти батьків у 2014 році становили – 50% від вартості харчування, а саме 70, 00 гривень за 14 днів. Загальна сума батьківської доплати склала - 15,6 тис. грн.

Взагалі видатки на фінансування відпочинку 378 дітей у таборах з денним перебуванням у 2014 році склали – 131,18 тис. грн., що в порівнянні з 2013 роком це на – 40,7 тис. грн. менше ( у 2013 році видатки на фінансування становили - 171,948 тис. грн., та було охоплено відпочинком – 534 дитини).

З метою забезпечення режимних моментів в освітніх закладах підготовлено - 184 ліжка для денного сну дітей вікової категорії молодші школярі.

Організація відпочинку дітей була чітко регламентована відповідними нормативно-правовими документами, що дозволило адміністрації освітніх закладів забезпечити необхідний контроль за створенням належних умов для змістовного дозвілля, охорони життя і здоров’я дітей, про що свідчать акти приймання дитячих оздоровчих таборів за формою № 318/О від 29 травня 2014 року ( Протоколи №1 - №9).

Особливу увагу було приділено соціальній підтримці дітей. Серед них охоплено послугами відпочинку:

- дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування – 5;

- дітей-інвалідів – 6;

- дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 68;

- дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 44;

- талановитих та обдарованих школярів – 14;

- дітей працівників АПК та соціальної сфери села – 80.

- інші – 159.

Запорукою створення у таборах життєрадісної атмосфери і забезпечення повноцінного відпочинку стали проведення виховних заходів, передбачених педагогами під час планування та підготовки оздоровчої кампанії в травні 2014 року.

За погодженням з учнями у формі КТС кожному дню були присвячені тематичні творчі справи, де вихованці виступали і організаторами і активними виконавцями (День моди і дизайну, День козацтва, День мистецтв, День індіанців, День туризму, День гумору, День казки).

Сприяли розвитку ініціативи та самодіяльності дітей:

- Вікторини та турніри допитливих: «Знавців історії українського козацтва», «Олімпійського спорту», «Юні знавці природи», «Української пісні».

- Презентації улюблених книжок.

- Захисти міні - проектів «Будь природі другом», «Екологія води – екологія душі», збирання гербарію лікарських рослин, ікебани з польових квітів.

- Змагання у конкурсах: «Запали свою зірку», «Караоке у таборі», «Юні модельєри і перукарі», «Козаки – відважні вояки», «Парад улюблених казкових героїв», «Ромашка».

- Спортивно - розважальних іграх: «Знайди скарби», телепередачі – грі «Бенефіс Баби Яги», «Естафети комах», «Снайпер», «Поле чудес», табірна спартакіада.

- Проведенням свят та шоу: «Печеної картоплі», «Незвичних талантів», «Особисті захоплення», «Бережіть здоров’я з молоду», «Танцювальний марафон».

- Акцій «Долоньки єднання», «Запали свічку», «Зробимо навколишній світ чистішим».

- Організовані зустрічі з учасниками Великої Вітчизняної війни та праці.

- Підготовка фоторепортажів із змістовного життя табору.

Пізнавальними для вихованців табору стали майстер-класи проведені вихователями таборів «Веселка» (Дудчанське ЗОСШП), «Лелека» (Любимівська ЗОШ), «Бригантина» (Новоолександрівська Ш/С) з теми: «Топографічна підготовка юного туриста», «Квіти сонця», «Скарби України», «Дизайн куточків рідного села», «Долікарської допомоги», «Сучасного танцю», тату « Розмалюй себе».

Активно долучилися до виховання учнів у літніх школах відпочинку практичні психологи Миролюбівського НВК, Михайлівської ЗОШ, Дудчанського ЗОСШП .

За допомогою тренінгових занять разом з фахівцями навчалися реалізовувати свої ідеї, правильно планувати власні проекти. Розширили сприйняття себе і навколишнього світу, розвинули особистісні та творчі навички.

Екологічними стежинами рідного краю організовано походи: по береговій лінії Новоолександрівської затоки, до маєтку Фальц-Фейна, Стара Осокорівка «Микитина Балка», «Волова балка », «Урочище Стояни », на берег Каховського водосховища, до ФГ «Валентина», де було залучено – 590 дітей.

Невід’ємними були екскурсії у шкільні музеї бойової та трудової слави, районного краєзнавчого музею, по місцевості, до парку, річки, різних закладів та установ на території села, селища.

Саме заходи такого формату і змісту за результатами опитування, діти згадували, як ті, що найбільше запам’яталися по завершенню відпочинкових змін.

Інформацію про організовану діяльність дитячих таборів було висвітлено на шкільних Web-сайтах та на сторінках районної газети «Вісті» у червні 2014 року( інформативні матеріали про організацію життєдіяльності вихованців надали табори: «Лелека», Любимівська ЗОШ, «Бригантина», Новоолександрівська Ш/С, «Веселка», Дудчанське ЗОСШП) .

Методичні матеріали впровадження інноваційної діяльності з різних видів виховної системи у закладах відпочинку підготовлені та будуть представлені творчими колективами шкіл району на щорічний обласний конкурс на кращу організацію виховної роботи в дитячих закладах влітку 2014 року.

Проте, є питання, які потребують серйозної уваги у ході підготовки та проведення відпочинку влітку на базі ЗНЗ:

Це - підготовка документів та сама організація відпочинкової кампанії в цілому, а саме:

- Харчування;

- Медичний супровід;

- Матеріально-технічне забезпечення;

- Збереження життя і здоров’я дітей;

- Охоплення дітей пільгової категорії;

- Кадрове забезпечення;

- Змістовне дозвілля.

Урахувавши основні моменти оздоровчої кампанії 2014 року заплановано у 2015 році:

- Охопити послугами відпочинку за запитами батьків усіх дітей, які потребують активного відпочинку саме у таборах з денним перебуванням.

- Забезпечити необхідний контроль за створенням належних умов для змістовного дозвілля, охорони життя і здоров’я дітей, харчування відповідно до нормативно-правових документів, які регламентують оздоровчу кампанію.

- Сприятипроведенню активного відпочинку дітей шляхом організації екскурсій та подорожей до інших міст та районів області.

- Забезпечити умови впровадження інноваційних програм з різних видів виховної системи у закладах відпочинку.

- Активізувати роботу щодо залучення позабюджетних коштів на організацію відпочинкової кампанії на базі ЗНЗ.

Кiлькiсть переглядiв: 15