Серпнева конференція освітян району 2012 року

Всі ми є активними учасниками реформування освітньої галузі, яке є одним із найголовніших завдань української влади. Освіта була і надалі залишається найвищим пріоритетом у діяльності органів місцевої влади і самоврядування, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Цілком очевидно, що створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу, обов’язок і завдання кожного із нас.

Тому і минулий навчальний рік характеризувався напруженою роботою освітян району, яка була націлена на виконання рішень колегій Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти щодо створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти в навчальних закладах району, проведення зовнішнього незалежного оцінювання, створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти, соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

Окреслюючи сьогодні підсумки 2011- 2012 навчального року, ми можемо засвідчити, що за підтримки районної державної адміністрації, районної ради, в співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківської громадськості нам вдалося не лише забезпечити стабільну роботу галузі і досить високу якість освіти, а й зробити реальні кроки щодо модернізації багатьох освітніх ланок, зберегти і розширили мережу освітніх закладів. Так, у 2012 році видатки на освіту склали 24 мільйони 82 тисячі, що на 2 мільйони 876 тисяч більше, ніж у минулому році.

Очевидним є і те, що саме освіта є стратегічним ресурсом поліпшення добробуту мешканців району, а також зміцнення його авторитету в регіоні. Тому пріоритетами розвитку на наступний рік визначені інноваційні можливості включення в високотехнологічну матрицю накопичення, здобуття та передачі знань, надання різноманітних інформаційних послуг, вихід на гідний рівень навчання за сучасними світовими стандартами. Відділом освіти при сприянні районної державної адміністрації та районної ради вживається ряд заходів щодо консолідації ресурсів територіальних громад регіону для приведення структури системи загальної середньої освіти у відповідність із соціальними запитами його громадян на якісну освіту. З цією метою у 2012 році прийнято Районну Програму інформатизації на 2012 – 2015 роки, яка дозволяє включити в єдиний простір району всі інформаційні ресурси закладів, установ, підприємств та громади. Підготовчим етапом до реалізації програми став позитивний досвід, набутий під час успішного виконання проекту «Школа електронного урядування». Передбачається безпосередня участь освітньої галузі Нововоронцовського району в утвердженні принципово нової моделі взаємостосунків влади і громади, необхідних для всебічного розвитку території, реалізації засад відкритості, прозорості, демократичності. Сьогодні в районі реалізується пілотний проект «КУРС Школа», що працює з використанням сучасних клієнт-серверних технологій та надає можливості ведення баз кадрового складу, списку дітей, забезпечує доступ до архіву кадрового складу та випускників, ведення баз даних шкільних приміщень, складання навчальних робочих планів, формування навантажень учнів, формування навантажень учителів, автоматичне формування та друк звітів, тарифікацій, облік занять з учнями за індивідуальними планами.

Безперечно, що надання якісних освітніх послуг неможливе без використання продуктів і напрацювань інтелектуального, духовного та економічного потенціалу суспільства, тісної співпраці з вищими, професійно-технічними закладами регіону. Освіта району активно співпрацює з районним центром зайнятості, професійно-технічними та вищими навчальними закладами освіти регіону, зокрема: Національним університетом біоресурсів України м. Києва, Криворізьким коледжем Національного авіаційного університету, Херсонським державним аграрним університетом, Новокаховським політехнічним інститутом, Херсонським економіко-правовим інститутом, Новокаховським приладобудівним технікумом, Новокаховським професійним ліцеєм, Київським політехнічним університетом, Харківським правовим коледжем, Харківським обліково-економічним технікумом - інтернатом, Київським національним університетом культури і мистецтв, Харківським юридичним університетом, Херсонським державним університетом, Криворізьким державним університетом, Бериславським медичним коледжем, Бериславським педагогічним коледжем та Гаврилівським ПТНЗ № 26.

Співпраця відділу освіти з органами місцевого самоврядування, міжнародними фондами та організаціями має результати в діяльності двох навчально-виховних закладах району. У стадії виконання питання заміни вікон на енергозберігаючі (ПРООНівський проект) в Осокорівському і Гаврилівському дошкільних закладах. (повний текст можна переглянути за посиланням)

Ознайомитись з матеріалами серпневої конференції 2011 року

Кiлькiсть переглядiв: 279