З метою створення умов для збереження здоров'я дітей, підвищення рівня організації харчування, забезпечення вихованців і школярів раціональним і якісним харчуванням з районного бюджету у 2010 році було виділено 460,27 тис. грн., у 2011 – 708,3 тис. грн., спец. фондів у 2010 році -273,1тис. грн.., 2011 – 437 тис. грн.

Усі загальноосвітні навчальні заклади мають приміщення їдалень та обідні зали, в яких створені умови для організації гарячого харчування всіх вихованців і школярів 1-11 класів.

В загальноосвітніх навчальних закладах міста безкоштовним гарячим харчуванням забезпечуються учні 1-4-х класів та діти пільгових категорій.

Організації харчування у дошкільних закладах району приділяється значна увага. Заклади забезпечені посудом, технологічним обладнанням, миючими засобами. Водопостачання здійснюється від центральних селищної та сільських мереж. У закладах створені умови для дотримання санітарно-гігієнічних норм. Згідно з вимогами Закону України “Про дошкільну освіту”, у всіх дошкільних закладах триразове харчування, влітку чотириразове. Вартість харчування в середньому по району становить 7,81 грн. Відповідно до частини 5 статті 35 Закону України “Про дошкільну освіту” батьківська плата не перевищує 50% у міській та 30% – у сільській місцевостях.

У всіх закладах організоване медичне обслуговування дітей та вихованців.

З метою охорони здоров’я населення проводяться обов’язкові щорічні профілактичні медичні огляди для певних категорій працівників, зокрема для неповнолітніх, працівників громадського харчування та навчально-виховних закладів.

Усі педагогічні працівники закладів, працівники харчоблоку відповідно до діючого законодавства, згідно з графіком ЦРЛ пройшли обов’язкові профілактичні огляди. Санітарні книжки всіх працівників з відповідно оформленим допуском до роботи зберігаються у медичних сестер.

Відповідно до графіку, бригадою лікарів ЦРЛ у складі педіатра, невролога (психолога), хірурга, ЛОРа, окуліста, у присутності батьків проводились медичні огляди учнів загальноосвітніх закладів. Медоглядами охоплено 100% дітей.

За результатами медичного огляду 126 учнів віднесені до спец. групи та 704 – до підготовчої. Згідно з рекомендаціями медичних працівників на уроках фізичної культури діє диференційований підхід до кожного учня.

З початку нового навчального року буде переглянуто можливість відкриття спеціальних груп у школах.

Подальші перспективи стратегічного плану розвитку освіти району неможливі без забезпечення стабільності соціально-політичної ситуації в освітянському середовищі. Цьому сприяє виконання цілого ряду заходів по впровадженню проекту «Школа електронного урядування», Програми інформатизації району та проведення багатопланової роботи по підтримці талановитих педагогів, вшанування ветеранів в освітній галузі. Освіта Нововоронцовського району сьогодні виступає ініціатором створення єдиного інформаційного простору району за/Files/images/Альманах.jpgради утвердження пріоритетів розвинутого демократичного суспільства. Доступ до різнопланової інформації, можливість громадян брати активну участь у впровадженні управлінських рішень, створення привабливості території для інвесторів, можливість виступити в ролі провайдера інформації, продукуючи нові ідеї – це лише деякі аспекти, які визначають генеральну стратегічну лінію розвитку освіти. Серед перспектив роботи – дієва підтримка професіоналів високого рівня шляхом впровадження п’яти педагогічних стипендій, створення Фонду розвитку освіти при районній раді, спільна робота разом з громадою району над визначенням привабливості продукту економічної діяльності - сільськогосподарського, туристичного, інформаційного. В подальшій роботі ми спираємось а досвід поколінь, наступність є визначальним критерієм стратегії розвитку. Саме тому вшанування і уважне послідовне вивчення напрацювань наших попередників є одним із головних напрямків діяльності в управлінні освітою району. Стало традицією щорічне привітання ветеранів педагогічної праці, присвячене професійному святу та Дню людини похилого віку, з нагоди яких розпочалося створення альманаху «Стежинами історії», вихід якого буде продовжено в наступні роки.

Сторінка 1 2

Кiлькiсть переглядiв: 1